Loading
Zadbane meble i elementy outdoorowe w ogrodzie

By móc cieszyć nasze oczy pięknymi meblami outdoorowymi przez wiele lat konieczna jest ich odpowiednia ochrona. Wśród rekomendowanych rozwiązań zalecanych przez producentów coraz częściej wymienia się nowoczesne pokrowce ogrodowe. Pokrowce oferowane są przez topowych dostawców, dostępne są w atrakcyjnych cenach. Co warto wiedzieć o pokrowcach?

Meble ogrodowe i zmienne warunki atmosferyczne

Dlaczego ochrona mebli ogrodowych jest tak ważna? Zmieniające się warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, niskie i wysokie temperatury czy promieniowanie UV sprawiają, że struktura mebli może zacząć się zmieniać. Promieniowanie UV powoduje płowienie kolorów, nadmierna wilgoć prowadzić będzie do powstawania pleśni, rdzy. Aby zapobiec degradacji nowych mebli ogrodowych koniecznie pomyślmy o nowoczesnych pokrowcach ogrodowych, których zadaniem jest przedłużenie żywotności mebli ogrodowych.

Czym odznaczają się nowoczesne pokrowce ogrodowe? Są one tworzone z lekkich i przewiewnych tkanin poliestrowych, których struktura posiada gęsty splot. Taka tkanina nie jest podatna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, strzępienie. Tkanina poliestrowa pozwala na swobodną wymianę powietrza – oznacza to, że na powierzchni mebla nie będzie osadzać się skondensowana wilgoć. pokrowiec ochroni też przed wnikaniem kurzu i osadzaniem się błota.

Pokrowiec dedykowany dla konkretnych mebli

Pokrowce ogrodowe tworzone są z myślą o danych meblach. Dostępne są pokrowce na krzesła i fotele, sofy narożne, leżanki, pokrowce na grille czy parasole ogrodowe. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, aby możliwe było lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Kiedy na dworze mocno wieje pokrowce możemy dodatkowo dociążyć dedykowanymi woreczkami obciążeniowymi. Dzięki nim tkanina nie będzie podwiewana.