Loading
Zadbaj o swój ogród i taras

Czy blisko domu znajdziemy miejsce, które stanie się dla nas przestrzenią wypoczynkową? Oczywiście, że tak – to przede wszystkim nasze ogrody oraz tarasy. Szukając inspiracji na zaaranżowanie tych przestrzeni często zapominamy o ochronie mebli ogrodowych i elementów wyposażenia. Jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się wspaniałym wyglądem mebli czy parasoli przez długi czas?

Ogród naszych marzeń

Ogród to idealna przestrzeń do różnych form wypoczynku: możemy tu odpoczywać samotnie, z książką, pijać kawę na świeżym powietrzu, ale też spożywać posiłki wspólnie z rodziną czy też organizować spotkania w gronie znajomych. Ogród to przestrzeń dopasowana do naszych potrzeb i oczekiwań – wystarczy kilka mebli i odpowiednia ochrona przed słońcem.

Po zakończonym sezonie letnim warto zastanowić się w jaki sposób zabezpieczyć nasze meble ogrodowe przed uszkodzeniem. Pozostawienie mebli na czas jesieni i zimy na świeżym powietrzu może skutkować uszkodzeniem mebla. Wiele osób decyduje się chować komplety do garażów, piwnic czy na strych. To pozornie dobre rozwiązanie – w miejscach tych meble narażone będą na osiadanie kurzu oraz wilgoć. Wśród najlepszych i rekomendowanych rozwiązań najwięcej mówi się dzisiaj o pokrowcach ogrodowych. Pokrowce tworzone są z tkanin technicznych poliestrowych, których gęsty splot uniemożliwia przenikanie kurzu i brudu. Tkanina doskonale chroni meble przed promieniowaniem UV. Splot umożliwia też na swobodną wymianę powietrza – oznacza to, że na powierzchni mebla nie będzie kumulować się wilgoć.

Jak sprzedawane są pokrowce?

Pokrowce sprzedawane są u producentów mebli ogrodowych – wiele z pokrowców dedykowana jest dla konkretnych mebli: foteli, krzeseł, leżanek ogrodowych, stołów, sof. Pokrowce udostępniane są w niewielkich torbach z uchwytami – kiedy więc pokrowiec nie będzie potrzebny możemy go schować do opakowania, nie będzie zajmował wiele miejsca.