Loading
Zadbaj o estetykę swojego miejsca wypoczynkowego

Coraz większa ilość z nas decyduje się na zaaranżowanie miejsca wypoczynkowego na tarasie lub w ogrodzie. Odpoczynek wśród zieleni daje nam możliwość podładowania wewnętrznych akumulatorów, jak również dotlenienie organizmu, złapanie lekkiej opalenizny. Kiedy jednak przychodzi jesień i zima często zapominamy o naszych ogrodach i tarasach – to błąd. Poza sezonem naszym zadaniem powinno być przede wszystkim chronienie zakupionych mebli ogrodowych. Dlaczego?

Meble ogrodowe – czy mogą ulec uszkodzeniu?

Pomimo stosowania wysokiej jakości materiałów w przypadku mebli ogrodowych długotrwała ekspozycja na zmienne warunki atmosferyczne sprawia, że mogą one tracić kolor, być podatne na uszkodzenia, łamanie, odkształcanie. Długotrwałe działanie zmiennych warunków pogodowych sprawi, że inwestycja w meble ogrodowe okaże się stracona. Chcąc jak najdłużej zachować meble ogrodowe w dobrej kondycji konieczne jest zadbanie o ochronę mebli, bez względu na to, czy są rotangowe, drewniane czy technorattanowe. Z pomocą przychodzą producenci, którzy oddają w nasze ręce nowoczesne pokrowce ogrodowe. Co warto o nich wiedzieć?

Pokrowce, które ochronią meble

Nowoczesne pokrowce ogrodowe oferowane przez topowych producentów łączą w sobie wysoką trwałość i funkcjonalność. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, przez co pokrowiec jest wysoko odporny na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Zaletą tkaniny poliestrowej jest również to, że pozwala ona na swobodny przepływ powietrza, co przekłada się na zahamowanie osadzania się wilgoci i powstawania pleśni na powierzchni mebla. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, aby możliwe było lepsze dopasowanie tkaniny do powierzchni mebla. Producenci sprzedają również dedykowane pokrowce, np. na parasole z nogą boczną czy na sofy narożne.