Loading
Sposób na przedłużenie żywotności mebli ogrodowych!

Eleganckie meble ogrodowe to najlepsza ozdoba przestrzeni wypoczynkowej – nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Z czasem jednak zauważamy, jak atmosferyczne warunki pogodowe wpływają na strukturę mebli i niszczą je. Czy możliwe jest zachowanie prawidłowej struktury materiałów nawet po wielu latach użytkowania? Okazuje się, że tak – pozwolą nam na to nowoczesne pokrowce ogrodowe.

Jak zmienne warunki atmosferyczne wpływają na nasze meble ogrodowe?

Zmienne warunki atmosferyczne, takie jak silne promieniowanie słoneczne, ale również deszcz, niskie i wysokie temperatury wpływają na strukturę mebli ogrodowych. Niszczą one drewno, mogą powodować pojawianie się ognisk rdzy. Pozostawienie mebli ogrodowych na czas jesieni i zimy na zewnątrz może spowodować powstanie zniszczeń tak dużych, że niemożliwe stanie się ponowne korzystanie z nich w okresie letnim.

Pokrowce ogrodowe – czy warto mieć je pod ręką?

Pokrowce ogrodowe to propozycja dla osób, które chcą przedłużyć żywotność swoich mebli ogrodowych. Ich regularne stosowanie pozwala na ochronę struktury mebla, zabezpieczenie go przed działaniem wilgoci, wnikaniem kurzu. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych typu RIPSTOP, które zabezpieczone są przed ścieraniem, wnikaniem kurzu, uszkodzeniami mechanicznymi. Tkanina pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co na powierzchni mebla nie kondensuje się wilgoć.

Jaki pokrowiec wybrać?

Szeroki wybór pokrowców meblowych sprawia, że bez trudu znajdziemy model dopasowany do naszych potrzeb. Producenci oferują nam pokrowce dedykowane na sofy narożne, fotele, krzesła, stoły o różnych kształtach, ale też na parasole ogrodowe (w nogami bocznymi lub centralnymi). Pokrowce posiadają niewielki ściągacz, który pozwala na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.