Loading
Skuteczne zabezpieczenie wyposażenia ogrodu

Taras zaaranżowany zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami to idealne miejsce na letni odpoczynek. Nie musimy wyjeżdżać na dalekie wycieczki, aby zaznać spokoju: wystarczy otoczenie zieleni, cisza o oraz wygodny komplet mebli outdoorowych. Kupując wymarzone meble ogrodowe czy też parasol na taras powinniśmy również pamiętać o tym, jak istotna będzie skuteczna ochrona tych elementów w czasie jesieni czy zimy. Zaniechanie tego sprawi, że meble mogą zostać zniszczone przez zmienne warunki pogodowe!

Ochrona mebli kiedyś i dzisiaj

Do niedawna sądzono, ze najskuteczniejszą metodą na ochronę mebli ogrodowych jest ich chowanie do piwnicy, na strych czy też pod ogrodową wiatę. Niestety, takie działania sprawiały, że meble narażone były na głębokie wnikanie kurzu, którego doczyszczenie sprawiało później wiele problemu. Drugim kłopotem była wilgoć, która z czasem mogła powodować powstawanie pleśni. Meble pozostawione na świeżym powietrzu były smagane wiatrem, wystawione na silne podmuchy wiatru, zmienne temperatury.

Wybierz nowoczesne pokrowce i ciesz się pięknem mebli przez lata

Jak skutecznie chronić meble outdoorowe i jednocześnie przedłużać ich żywotność? Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem okażą się dzisiaj pokrowce ogrodowe, proponowane przez topowych producentów. Nowoczesne pokrowce odznaczają się lekkością i przewiewnością – taki rodzaj materiału pozwala na swobodną wymianę powietrza, co przekłada się na zahamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Pokrowce wykonane są z trwałej tkaniny typu RIPSTOP, której włókna to tworzywo poliestrowe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie. Taka tkanina pozwoli skutecznie chronić powierzchnię mebli przed wnikaniem kurzu, wilgocią.