Loading
Skuteczna ochrona mebli ogrodowych przed zniszczeniem

Eleganckie i funkcjonalne meble ogrodowe są ozdobą w każdej strefie wypoczynkowej, bez względu na to, czy dysponujemy dużym ogrodem czy też skromnym tarasem. Bez względu na wielkość miejsce takie możemy zaaranżować zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Kupując meble ogrodowe zastanówmy się również nad zakupem funkcjonalnych pokrowców ogrodowych – dzięki nim znacząco uda nam się przedłużyć żywotność kompletu ogrodowego.

Jak działają pokrowce?

Meble ogrodowe, nawet te wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia i ścieranie, pozostawione na okres jesieni i zimy na świeżym powietrzu mogą ulec uszkodzeniom. Wpływ na to ma przede wszystkim zmienna pogoda: wilgoć, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne, ale również kurz. Nadmierna ekspozycja na słońce z czasem przełoży się na płowienie koloru mebli czy parasola ogrodowego. W przypadku wilgoci z czasem na metalowych elementach może zacząć pojawiać się rdza. Dzięki regularnemu stosowaniu pokrowca ogrodowego nie tylko ochronimy mebel przed uszkodzeniami, ale również znacząco przedłużymy jego żywotność.

Jak tworzone są pokrowce?

Pokrowce ogrodowe projektowane są w taki sposób, aby dokładnie pokrywać nasze meble – w sklepach znajdziemy pokrowce dedykowane na krzesła, fotele, sofy narożne, stoliki kawowe. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych typu RIPSTOP – są one zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, ścieraniem, wnikaniem brudu. Struktura pokrowca pozwala na swobodna wymianę powietrza – oznacza to, że na powierzchni mebla nie pojawi się wilgoć i pleśń. Każdy z pokrowców posiada niewielki ściągacz – pozwoli on na precyzyjne dopasowanie tkaniny do powierzchni mebla. W okresie silniejszych podmuchów wiatru pokrowiec możemy zabezpieczyć poprzez zastosowanie niewielkich woreczków obciążeniowych.