Loading
Przygotuj wiosenny ogród

Anomalia pogodowe sprawiają, że bliżej nam dzisiaj do wiosny niż mroźnej zimy. W związku z tą sytuacją również natura reaguje inaczej – w połowie lutego widać nieśmiało wychylające się z traw krokusy, przebiśniegi, żonkile. W takiej sytuacji warto również wcześniej pomyśleć o naszym wypoczynku w letnim ogrodzie. Przedwiośnie to najlepszy czas na to, aby sprawdzić meble ogrodowe i zadbać o ich kondycję.

Meble ogrodowe narażone na uszkodzenia

Nawet najpiękniejsze meble ogrodowe z czasem mogą stracić swój blask – wynika to przede wszystkim z działania zmiennych warunków atmosferycznych i niedostatecznej ochrony mebli przed wilgocią. W czasem nasze meble nie tylko zaczną tracić wspaniałe kolory, ale też zaczną być podatne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, odkształcanie. Aby zapobiec degradacji mebli należy już po pierwszym sezonie ich użytkowania zadbać o ich ochronę.

Do niedawna najpopularniejszym sposobem na ochronę mebli w czasie jesieni i zimy było chowanie kompletów do garażu czy też na strych. Dzisiaj są do tego znacznie prostsze metody. Producenci mebli ogrodowych rekomendują stosowanie funkcjonalnych pokrowców ogrodowych, których budowa pozwala na ochronę mebla przed osiadaniem kurzu, wilgoci, wnikaniem brudu, silnym promieniowaniem UV. Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin typu ripstop – oznacza to, że posiadają one gruby splot odporny na ścieranie.

Jakie meble możemy chronić dzięki pokrowcom?

Dzisiaj pokrowce ogrodowe rekomendowane są praktycznie do wszystkich elementów ogrodowych. Znajdziemy pokrowce odpowiednie na sofy narożne, jak również na fotele czy stoły. Osoby posiadające parasol ogrodowy również znajdą dedykowane pokrowce dla parasoli z nogą boczną lub centralną. Pokrowce tworzone są również dla grillów ogrodowych.