Loading
Przedłużenie żywotności mebli ogrodowych

Nowoczesne meble ogrodowe to nie tylko wygoda, ale również prawdziwa ozdoba przy domu. Meble pozwolą na wypoczynek podczas ciepłych dni wiosną i latem, sprawią, że otoczenie domu stanie się znacznie ciekawsze. Jak ochronić nasze meble ogrodowe w czasie przedłużającej się nieobecności w domu lub w okresie jesieni i zimy? Coraz częściej stosowane są w tym celu pokrowce ogrodowe!

Pokrowce ogrodowe – trwałe i odporne na uszkodzenia

Nowoczesne pokrowce ogrodowe to alternatywa do wynoszenia mebli ogrodowych na strych i do piwnicy (gdzie także narażone są na wilgoć i kurz). Poprzez regularne stosowanie pokrowców ogrodowych znacząco przedłużymy żywotność naszych mebli i akcesoriów takich jak grille ogrodowe czy parasole na tarasach. Co warto wiedzieć o pokrowcach?

Pokrowce ogrodowe znajdziemy u samych producentów mebli – najczęściej oferują oni produkty dopasowane do własnego asortymentu. Pokrowce dedykowane są na konkretne elementy: sofy narożne, fotele, krzesła stoły, ale również na grille czy parasole (z nogą centralną lub boczną). Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych – ich splot jest na tyle gruby, że są one wysoce zabezpieczone przed ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi. Pokrowce wyposażone są również w niewielkie ściągacze – zadaniem ściągacza jest lepsze dopasowanie tkaniny do powierzchni mebla. Dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie niewielkich woreczków obciążeniowych, które pozwalają na utrzymanie tkaniny w jednej pozycji podczas silniejszych podmuchów wiatru.

Pokrowce dedykowane dla konkretnych elementów wyposażenia ogrodowego

Warto wspomnieć, że producenci oferują nam bardzo szeroki wybór pokrowców ogrodowych. Możemy wybierać pomiędzy tymi na fotele, krzesła, sofy, grille. Poprzez ich zastosowanie zabezpieczymy elementy stalowe przed wilgocią i zminimalizujemy ryzyko osadzania się rdzy.