Loading
Prawidłowa konserwacja i ochrona mebli outdoorowych

Kupując meble ogrodowe czy dodatki takie jak parasole rzadko zastanawiamy się nad prawidłową konserwacją i ochroną tych elementów. Musimy być jednak świadomi, że w okresie jesieni i zimy konieczne będzie zabezpieczenie takich mebli przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jakie rozwiązania proponują nam producenci? Zapraszamy do lektury.

Codzienna konserwacja mebli ogrodowych

W okresie użytkowania mebli, czyli wiosną, latem i jesienią przede wszystkim powinniśmy dbać o czystość naszych mebli. Ich czyszczenie powinno być dostosowane do materiałów, z których są one stworzone. W przypadku mebli rotangowych czyszczenie nie powinno obejmować użytkowania detergentów: silne środki chemiczne mogą zniszczyć lub wpłynąć negatywnie na strukturę naturalnych włókien rotangu. Aby usunąć kurz wykorzystać należy czystą i suchą ściereczkę. Meble technorattanowe możemy czyścić wodą oraz detergentami: syntetyczne włókno zabezpieczone jest przed ich działaniem. Dzięki czyszczeniu możliwe będzie usunięcie zeschniętych plam, ale także osiadającego kurzu, pyłków.

Ochrona mebli dzięki pokrowcom ogrodowym

Chcąc jak najdłużej cieszyć się nieskazitelnym wyglądem swoich mebli ogrodowych warto przemyśleć wykorzystanie pokrowców ogrodowych dedykowanych dla konkretnych mebli. Są one tworzone z tkanin poliestrowych typu RIPSTOP, zabezpieczonych przed ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi, wnikaniem brudu. Gęsty splot tkaniny sprawia, że materiał nie przepuszcza kurzu, ale pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, których zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Pokrowce sprzedawane są w dedykowanych torbach, w których w trakcie sezonu letniego możemy je po prostu schować.