Loading
Pokrowiec na meble ogrodowe – jak kupić najlepszy produkt?

Trwałość i elegancja mebli ogrodowych w dużej mierze zależy od nas samych – w okresie jesieni i zimy, jak również w czasie przedłużającej się nieobecności w domu powinniśmy zastanowić się, w jaki sposób uchronić nasze meble i elementy ogrodowe przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dzisiaj najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem są pokrowce dedykowane na konkretne elementy ogrodowe. Co musimy o nich wiedzieć? Jakie wybrać?

Dlaczego pokrowce są tak ważne?

Na nasze meble ogrodowe i elementy takie jak parasole stale oddziałują różnorodne czynniki. Przede wszystkim są to zmienne warunki atmosferyczne. Meble narażone są na wilgoć, kurz, wnikanie brudu, silne promieniowanie słoneczne. Długotrwałe pozostawianie takich elementów bez ochrony na ogrodzie czy na tarasie sprawi, że meble mogą zacząć płowieć, niszczyć się. Poprzez zastosowanie pokrowców możliwe stanie się wydłużenie żywotności mebla, jak również zachowanie jego estetycznego wyglądu.

Jak tworzone są pokrowce?

Pokrowce na meble ogrodowe tworzone są z grubej tkaniny poliestrowej, odpowiednio zabezpieczonej przed wnikaniem wilgoci, kurzu, promieniowanie słoneczne. Dodatkowo tkanina może być również uzupełniona o technologię AeroCover®, której zadaniem jest hamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Pokrowce posiadają ściągacze, dzięki którym możliwe jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dodatkowym udogodnieniem mogą być także woreczki obciążające, które pozwolą na dociążenie pokrowca w czasie silniejszych podmuchów wiatru.

Jakie propozycje przedstawią nam producenci pokrowców? Wśród pokrowców na meble ogrodowe znajdziemy wiele dedykowanych produktów: pokrowce na sofy narożne, stoły okrągłe, krzesła ogrodowe, ale także grille czy parasole. W przypadku tych ostatnich pamiętajmy, że pokrowce dzielone są na te do parasoli z nogą boczną i centralną.