Loading
Pokrowce ogrodowe – zadbaj o wygląd mebli outdoroowych

Estetyka miejsca wypoczynkowego w ogrodzie w dużej mierze zależy od samych mebli ogrodowych. Wybór kompletu outdoorowego nie jest dzisiaj problemem, gdyż producenci oferują nam wiele intersujących produktów, dopasowanych do naszych potrzeb. Aby mieć pewność, że meble będą służyć nam wiele lat, nie wystarczy wybrać produktu wykonanego z trwałego materiału. Musimy być świadomi, jak zmienne warunki atmosferyczne mogą wpływać na meble, parasole ogrodowe czy wyposażenie takie jak grill ogrodowy.

Strefa wypoczynku pełna piękna

Projektanci dokładają wszelkich starań, by oferować nam najwyższej klasy produkty outdoorowe. Piękne komplety technorattanowe sprawdzą się w klasycznych ogrodach. Nowoczesne przestrzenie urozmaicimy poprzez innowacyjne meble modułowe, których elementy możemy łączyć lub rozłączać, w zależności od potrzeb. Wygodny komplet wypoczynkowy wystarczy uzupełnić niewielkim stolikiem kawowym. Tak zaprojektowana przestrzeń zachęca do spędzania czasu w ogrodzie.

Ochrona mebli ogrodowych – co warto wykorzystać?

Do niedawna najskuteczniejszą metodą na ochronę mebli ogrodowych było chowanie ich na strych czy do garażu. Dzisiaj znacznie wygodniejsze jest zakupienie dedykowanych pokrowców ogrodowych, które znajdziemy u topowych producentów. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych typu RIPSTOP – są one wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie zmiennych warunków pogodowych, promieniowanie UV, wilgoć. Przewiewna i lekka struktura sprawiają, że na powierzchni mebla nie kondensuje się wilgoć, co z kolei pozwala na zahamowanie powstawania pleśni.

Aby pokrowiec lepiej przylegał do powierzchni mebla warto wykorzystać niewielki ściągacz w rogu pokrowca lub wykorzystać dedykowane woreczki obciążeniowe.