Loading
Ochrona mebli balkonowych – jakie rozwiązania wykorzystać?

Na niewielkich balkonach i tarasach do niedawna ciężko było stworzyć funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową. Dzisiaj sytuacja zmieniła się diametralnie – producenci mebli ogrodowych zaproponowali nam wiele interesujących rozwiązań, w tym komplety dedykowane właśnie do takich niewielkich przestrzeni. Decydując się na zaaranżowanie balkonu często skupiamy się przede wszystkim na naszej wygodzie i estetyce. To oczywiście ważne. Co jedna z ochroną mebli?

Negatywne czynniki środowiskowe

Zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach meble ogrodowe narażone są na negatywne działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Poza silnym promieniowaniem UV musimy pamiętać również o wilgoci, której obecność bardzo negatywnie wpływa zarówno na meble wykonane z tworzyw syntetycznych, jak i z klasycznego rotangu. Pozostawienie mebli ogrodowych na balkonie w czasie jesieni czy zimy sprawi, że ich struktura ulegnie uszkodzeniu i dalsze korzystanie z nich stanie się po prostu niemożliwe. To z kolei implikować będzie kolejne inwestycje w nowe meble.

Jak chronić meble na balkonie skutecznie?

Do niedawna najskuteczniejszym sposobem na ochronę mebli na balkonie było ich wnoszenie do mieszkania w czasie niepogody, składowanie ich w piwnicach. To jednak sprawiało, że trzeba było przenosić elementy, co często było problematyczne, szczególnie dla osób starszych. Dzisiaj nie musimy tego robić – wystarczy wykorzystać nowoczesne pokrowce ogrodowe, dzięki którym znacząco przedłużymy żywotność naszych mebli na balkonie.

Przekonaj się o skuteczności pokrowców

Pokrowce tworzone są z lekkich i przewiewnych tkanin poliestrowych typu RIPSTOP, których struktura odporna jest na wnikanie kurzu i wilgoci. Skutecznie chronią one przed silnym promieniowaniem UV, wilgocią, pozwalają na zahamowanie kondensacji wilgoci. Pokrowce mogą być uzupełnione o niewielkie ściągacze, dzięki którym jeszcze lepiej dopasujemy tkaninę do kształtów mebla.