Loading
Ochrona krzeseł i foteli ogrodowych

Piękne fotele i krzesła ogrodowe powinny cieszyć nasze oczy na długi czas po ich zakupie. Obecnie producenci dokładają wszelkich starań, aby oferowane produkty odznaczały się wysokim stopniem odporności na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Czasami jednak to nie wystarczy, aby ochronić meble. Z pomocą przychodzą twórcy nowoczesnych pokrowców ogrodowych na fotele i krzesła. Czy taki produkt przyda się w naszym ogrodzie i na tarasie? Zdecydowanie tak.

Dlaczego warto kupić pokrowiec ogrodowy na fotele?

Podczas jesieni i zimy, jak i w czasie dłuższej nieobecności w domu nasze meble ogrodowe narażone będą na kontakt z różnymi czynnikami. Deszcz, wilgoć, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie UV, wnikanie kurzu. Długotrwała ekspozycja na takie czynniki sprawi, że meble mogą zacząć się koślawić, pojawią się mikro pęknięcia, które z czasem mogą powodować łamanie struktury mebla. Niezabezpieczone meble będą szybko niszczeć, a my sami będziemy zmuszeni rozważyć zakup kolejnego kompletu mebli. Zakup i użytkowanie pokrowców pozwolą na znaczące wydłużenie żywotności mebla.

Pokrowce z bliska

Pokrowce na fotele i krzesła ogrodowe tworzone są z wysokiej jakości tkanin poliestrowych typu RIPSTOP. Ten rodzaj tworzywa charakteryzuje się grubym splotem i ścisłą strukturą. Włókna poliestrowe są wysoce odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, strzępienie. Pokrowce wyposażone są również w technologię AeroCover®, której zadaniem jest zmniejszanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Wpływa to na zahamowanie rozwoju pleśni.

Dla większej wygody użytkowników pokrowce posiadają wygodne ściągacze, aby móc lepiej dopasować tkaninę do kształtu mebla. W czasie silniejszych podmuchów wiatru możliwe jest także wykorzystanie woreczków obciążeniowych, które obciążą tkaninę.