Loading
Nowoczesne pokrowce na meble i dodatki w ogrodzie – co warto o nich wiedzieć?

Stworzenie miejsca wypoczynkowego w ogrodzie czy też na tarasie to świetna opcja dla osób, które nie chcą skupiać się na organizowaniu wyjazdów weekendowych za miasto czy też długich wakacji. Niewielki ogród czy taras dadzą nam to, co znajdziemy w najpiękniejszych kurortach – a wystarczy do tego niewielka ilość pracy i pieniędzy!

Odpowiednie meble ogrodowe – co wybrać?

Jakie meble ogrodowe wybrać? Poza względami estetycznymi powinniśmy mieć na względzie przede wszystkim odporność kompletu na zmienne warunki atmosferyczne. Silne promieniowanie słoneczne czy wilgoć mogą wpłynąć na strukturę mebla i sprawić, że zacznie się on koślawić czy łamać. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe oraz aluminiowe.

Pokrowce na meble i dodatki ogrodowe – czy warto je mieć?

W okresie jesieni i zimy często nie wiemy co zrobić z meblami ogrodowymi – zajmują sporo miejsca, więc schowanie ich do garażu nie jest dobrym pomysłem. Nie mając innych możliwości – zostawiamy meble na świeżym powietrzu. To spory błąd – długotrwała ekspozycja na niskie temperatury i wilgoć mogą zniszczyć strukturę mebla, przez co w kolejnym sezonie korzystanie z nich będzie niemożliwe.

Poprzez zastosowanie nowoczesnych pokrowców możemy uniknąć tej przykrej sytuacji. Pokrowce tworzone z tkaniny poliestrowej RIPSTOP to prawdziwa rezolucja – są one odporne na ścieranie, wnikanie brudu, wilgoci, Pokrowce uzupełniane są o technologię AeroCover®, której zadaniem jest hamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Nowoczesne pokrowce to idealne rozwiązanie, kiedy chcemy skutecznie chronić meble – dzięki niewielkim ściągaczom możliwe jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtów mebla.

Pokrowce sprzedawane są niewielkich torebkach z uchwytami. Kiedy tylko nadejdzie sezon pokrowiec wystarczy osuszyć i schować go do dedykowanego opakowania. Zajmuje on niewiele miejsca, więc bez trudu znajdziemy na niego miejsce w garażu czy pomieszczeniach gospodarczych.