Loading
Jak przedłużyć żywotność mebli ogrodowych?

Kupując nowoczesne meble ogrodowe do ogrodu czy na taras rzadko myślimy o tym, w jaki sposób będziemy zabezpieczać je w okresie jesieni i zimy. W momencie kupna cieszymy się nowym nabytkiem i nie zastanawiamy się, w jaki sposób niskie temperatury i wilgoć wpłyną na ich strukturę. To olbrzymi błąd!

Jak warunki atmosferyczne wpływają na nasze meble ogrodowe?

W okresie jesieni i zimy meble ogrodowe narażone są na szereg zmiennych warunków atmosferycznych: deszcz, niskie temperatury, przymrozki, ale też na zabrudzenie. Porowata struktura niektórych tworzyw z których wykonane są meble sprzyja pochłanianiu kurzu. Długotrwała ekspozycja mebli na takie warunki sprawia, że szybko zaczynają się one niszczyć, koślawić, łamać, tracić kolor. Jak sprawić, aby zatrzymać ten proces i znacząco wydłużyć ich żywotność?

Nowoczesne pokrowce ogrodowe

Najprostszym sposobem na ochronę mebli ogrodowych poza sezonem jest wykorzystanie innowacyjnych pokrowców ogrodowych, oferowanych przez topowych producentów. Nowoczesne pokrowce dedykowane są zarówno na meble ogrodowe, ale również inne wyposażenie outdoorowe: na grille czy na parasole. Pokrowce tworzone są z przewiewnej i opatentowanej tkaniny AeroCover®, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i zmniejsza kondensację wilgoci na powierzchni mebla. Materiał ten jest całkowicie wodoodporny, przez co nie musimy martwić się o pleśń. Wykorzystanie lekkiego materiału RIPSTOP zagwarantowało, że tkanina posiada gęsty splot i jest zabezpieczona przed przecieraniem.

Pokrowce uzupełnia się o niewielkie ściągacze ze stoperami, dzięki którym możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie tkaniny do kształtów mebla. Pokrowiec dostępny jest w poręcznym pokrowcu – złożona tkanina nie zajmuje wiele miejsca i z pewnością zmieści się na półkę w szafie, garażu czy w piwnicy.