Loading
Funkcjonalne rozwiązania w naszych ogrodach i na tarasach

Zadbany ogród czy taras to nie tylko ozdoba domu, ale przede wszystkim: funkcjonalna przestrzeń, która może służyć jako idealne miejsce wypoczynkowe w okresie letnim. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie zajmie wiele czasu – ułatwią to liczne propozycje producentów mebli ogrodowych i dodatków typu Outdoor, które możemy wykorzystać. O jakich elementach warto pamiętać podczas urządzania miejsca wypoczynkowego w ogrodzie czy na tarasie?

Trwałe materiały i funkcjonalne rozwiązania

Przestrzeń wypoczynkowa ma służyć wszystkim domownikom i powinna być dopasowana do ich potrzeb. W ogrodzie możemy wypoczywać z książką w ręce, urządzać przyjęcia dla dzieci czy grill dla znajomych, pracować. Niezbędne jest wybranie odpowiednich mebli i dodatków. Szukając konkretnych kompletów meblowych pamiętajmy o tym, że mają być one nie tylko estetyczne, ale tez wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Zadbaj o żywotność mebli ogrodowych

Kupno mebli ogrodowych to nie koniec inwestycji w ogrodzie. Aby mieć pewność, że będą one długo cieszyć nasze oczy powinniśmy również pomyśleć o tym w jaki sposób zabezpieczyć je przed wnikanie kurzu i wilgocią. Meble ogrodowe, pozostawione na świeżym powietrzu jesienią i zimą narażone są na niskie temperatury, silne podmuchy wiatru, działanie wilgoci. Takie czynniki mogą sprawić, że zaczną się one koślawić, łamać. By zabezpieczyć meble (również podczas dłuższej nieobecności w domu) warto wybrać zaawansowane technologiczne pokrowce ogrodowe. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Lekkie pokrowce na meble ogrodowe

Nowoczesne pokrowce na meble ogrodowe tworzone są z przewiewnych tkanin poliestrowych typu RIPSTOP. Są one wysoce odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a ich splot pozwala na swobodną cyrkulację powietrza.