Loading
Funkcjonalne pokrowce, które przedłużą żywotność mebli

Odpoczynek w ogrodzie czy na tarasie to doskonałe remedium na zmęczenie, poczucie rozbicia. Podczas słonecznych dni warto przebywać na świeżym powietrzu – dzięki temu nasz organizm zdobędzie cenną witaminę D i K, a dodatkowo dotleni się. Wystarczy kilkanaście minut w ogrodzie czy na tarasie, aby nasz humor znacząco się poprawił.

Piękne meble, które będą cieszyć oczy wiele lat

Chcąc odpoczywać w ogrodzie konieczne jest zaopatrzenie się w dopasowany do naszych potrzeb komplet mebli ogrodowych. Szukając idealnego zestawu przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby był on wykonany z wysokiej jakości materiałów zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Musimy być również świadomi, że nawet najtrwalsze meble pozostawione na świeżym powietrzu na okres jesieni i zimy mogą paść ofiarą chłodów, wnikania brudu. Aby zapobiec temu procesowi warto zakupić nowoczesne pokrowce ogrodowe, których zadaniem jest skuteczna ochrona mebla przed uszkodzeniami w okresie posezonowym.

Co warto wiedzieć o pokrowcach ogrodowych?

Decydując się na pokrowce ogrodowe warto wybrać te pochodzące od topowych producentów. Wśród rekomendowanych produktów wymienia się przede wszystkim pokrowce z tkaniny RIPSTOP – tkanina ta wykonana jest z włókien poliestrowych o gęstym splocie, które nie przepuszczają brudu, ale pozwalają na swobodną wymianę powietrza. Pokrowce szczelnie chronią strukturę mebla, nie pozwalając na kondensację wilgoci na jego powierzchni, co z kolej przekłada się na zahamowanie powstawania pleśni.

Dla większej wygody użytkowania pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, które pozwalają na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dobrym pomysłem będzie również zakupienie niewielkich woreczków, które pozwolą na obciążenie tkaniny podczas silniejszych podmuchów wiatru.