Pokrowce na meble ogrodowe – dlaczego warto?

Idealne meble ogrodowe nie odkształcają się, nie tracą swojego koloru, wyglądają elegancko przez długie lata i są odporne na uszkodzenia wszelkiego rodzaju. Niestety, działanie zmiennych warunków atmosferycznych każdego dnia sprawia, że nasze meble narażone są na wnikanie wilgoci, brudu, nadmierne nasłonecznienie czy też na złamania. Jak tego uniknąć? Z pewnością warto rozważyć pokrowce na meble ogrodowe. Co warto o nich wiedzieć?

przed czym chronią pokrowce ogrodowe

Pokrowce na meble ogrodowe wykonane z trwałych i estetycznych materiałów

Zdecydowana większość osób poszukujących pokrowców na meble ogrodowe nie zdaje sobie sprawy, jak zaawansowane technologicznie mogą być te produkty. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wykorzystane materiały – włókna poliestrowe oraz ich gęsty splot zapewniają integralność struktury pokrowca. Dzięki temu jest on odporny na szarpanie, uszkodzenia mechaniczne, rwanie się, przecieranie. Poliester ma jeszcze jedną zaletę: jest bardzo lekki, przez co rozkładanie czy składanie pokrowca o dużej powierzchni nie będzie żadnym problemem!

oddychające pokrowce ogrodowe
Dobre pokrowce ogrodowe to takie, które wykonane są w oddychających materiałów

Drugi, warty odnotowania fakt, to zastosowanie opatentowanej technologii AeroCover®. Dzięki niej możliwe jest szczelne zabezpieczenie krzeseł czy foteli, przy jednoczesnej pewności, że po wewnętrznej stronie nie będzie zbierać się wilgoć. Tkaniny AeroCover® odznaczają się wodoodpornością, ale jednocześnie skutecznie zmniejszają kondensację. Przekłada się to na zahamowanie powstawania pleśni!

Pokrowce na meble ogrodowe ochronią przed zmienną pogodą!

Głównym zadaniem pokrowców na meble ogrodowe jest ochrona przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Gruba struktura tkaniny sprawia, że nie wnika w nią brud czy kurz. Oznacza to, że po zdjęciu pokrowca nie ma potrzeby wycierania powierzchni mebla. Olbrzymim problemem jest promieniowanie słoneczne – nadmierne promieniowanie UV sprawia, że materiały, z których tworzone są meble blakną. Dzięki zastosowaniu pokrowców na meble ogrodowe możliwe jest zminimalizowanie tego ryzyka i skuteczna ochrona naszych mebli. Pokrowce sprawią, że nasze meble na długie lata zachowają elegancki wygląd

Skuteczniejsza ochrona mebli, kiedy tylko chcesz!

Zaletą pokrowców na meble ogrodowe jest fakt, że posiadają one sznurki oraz stopery, które pozwolą na dokładniejsze dopasowanie materiału do kształtu mebla. Same pokrowce tworzone są z różnorodnych rozmiarach, przez co znalezienie odpowiedniego produktu nie zajmie wiele czasu.