Loading
pokrowce ogrodowe na parasole ogrodowe

Zakup pokrowców na parasole ogrodowe to świetny pomysł, aby utrzymać nasz parasol w doskonałym stanie przez wiele lat. Ze względu na zmienne warunki atmosferyczne nasze parasole ogrodowe mogą być narażone na deszcz, śnieg, porywiste wiatry, zabrudzenia. Jak uniknąć sytuacji, w której nowy parasol szybko traci swój elegancki wygląd? Pomogą w tym pokrowce na parasole ogrodowe!

Czy pokrowce na parasole ogrodowe pomogą zachować piękny wygląd parasola?

pokrowiec na parasol ogrodowy

Pokrowce na parasole ogrodowe tworzone są z niezwykle trwałych i odpornych na zniszczenie tkanin – zazwyczaj wykorzystywane są do tego włókna poliestrowe, które zapewniają jednocześnie wytrzymałość i lekkość tkaniny. Poliester typu RIPSTOP jest odporny na ścieranie, wnikanie brudu czy inne uszkodzenia mechaniczne. Pokrowce na parasole ogrodowe zostały wzbogacone o technologię AeroCover®, która zapewnia swobodny przepływ powietrza pod pokrowcem. Dzięki temu zmniejszana jest kondensacja wody i tym samym: ryzyko na powstawanie pleśni.

Najczęściej pokrowce na parasole ogrodowe stosowane są po to, aby na powierzchni parasola nie osadzał się brud i kurz. Problem ten dotyczy przede wszystkim przechowywania w piwnicach czy w garażach. Dzięki pokrowcom możemy być pewni, że po zdjęciu tkaniny parasol będzie gotowy do użycia, bez konieczności przecierania jego powierzchni.

Zmienne warunki atmosferyczne i pokrowce na parasole ogrodowe

przed czym chronią pokrowce ogrodowe

Największym zmartwieniem dla posiadaczy parasoli ogrodowych są zmienne warunki atmosferyczne. Deszcz i wilgoć na dłuższą metę mogą zaszkodzić parasolom. Zalegająca wilgoć z czasem zacznie być idealnym miejscem do rozwoju drobnoustrojów i pleśni. Aby skutecznie chronić parasol przed deszczem warto stosować właśnie pokrowce na parasole ogrodowe.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że również nadmierne słońce negatywnie wpływa na strukturę parasola. Silne promienie słoneczne są w stanie sprawić, że tkanina parasola zacznie blaknąć, tracić swój żywy, elegancki kolor. Aby uniknąć tej sytuacji również zalecamy stosowanie pokrowców na parasole ogrodowe, kiedy nie są one rozkładane.

Pokrowce na parasole ogrodowe w czasie zimy

Pokrowce najczęściej kupowane są z myślą o niepogodzie, jednak tak samo dobrze jak w czasie deszczu, ochronią nasz parasol zimą. Niskie temperatury mogą powodować mikropęknięcia w strukturze parasoli. Wykorzystanie pokrowca sprawi, że nasz parasol będzie skutecznie chroniony przed chłodem i śniegiem.