Loading
Pokrowce na meble ogrodowe – na co zwracać uwagę podczas kupna?

Zbliżająca się jesień to idealny moment na to, aby uporządkować ogród czy taras i zastanowić się w jaki sposób zabezpieczyć meble ogrodowe czy parasol tarasowy. Na szczęście dzisiaj nie musimy martwić się o wilgoć czy brud osiadający na krzesłach czy fotelach ogrodowych. Z pomocą przychodzą nam sami producenci, którzy udostępniają nam wysokiej klasy pokrowce na meble ogrodowe. O czym pamiętać podczas ich kupna?

Pokrowce dopasowane rozmiarem do mebli

Podstawą jest oczywiście dopasowanie pokrowca do konkretnego mebla – producenci na szczęście obszernie opisują swoje produkty i udostępniają dość szeroką paletę pokrowców o różnych rozmiarach. Ważne jest to, że pokrowiec może być nieco za duży, ale nie może być zbyt mały.

Najważniejsze kwestia to oczywiście tkanina. Dzisiaj znajdziemy pokrowce wykonane z tkaniny AeroCover, która została opatentowana. Jest to tworzywo techniczne poliestrowe, pokryte dodatkową warstwą poliuretanu. Takie zestawienie pozwoliło na otrzymanie tkaniny o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu, wilgoć. Zastosowanie opatentowanych tkanin pozwoliło także na znaczne zmniejszenie procesu kondensacji, przez co wilgoć nie osadza się na schowanych pod pokrowcami meblach. To z kolei wpływa na zahamowanie powstawania pleśni.

Dodatkowe ułatwienia dla lepszego dopasowania

Wiele modeli pokrowców jest opatrzonych w ściągacze, których zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Poza samymi ściągaczami możemy dodatkowo dokupić obciążniki, która docisną pokrowiec do mebla i pozwolą na lepszą ochronę. Przechowywanie pokrowca w czasie sezonu letniego nie sprawi problemu – każdy z nich sprzedawany jest w specjalnym opakowaniu, które zmieści się na półce w garażu czy w szafie.

wmkiw.pl medialdent.pl tomaszkubis.pl