Loading
ogrodowe pokrowce

Pokrowce na leżaki ogrodowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia ogrodowego. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze meble ogrodowe zawsze prezentowały się nienagannie powinniśmy dokładnie zadbać o ich ochronę. Pokrowce na leżaki ogrodowe są jednym z licznych produktów dedykowanych do ochrony mebli ogrodowych. Co warto o nich wiedzieć? Z jakich materiałów są one tworzone?

Pokrowce na leżaki ogrodowe z odpornych na uszkodzenie materiałów

Pokrowce na leżaki ogrodowe tworzone są z materiałów odpornych na ścieranie, wnikanie brudu, wilgoć. Opatentowane tworzywo AeroCover® doskonale chroni przed wilgocią, jest przewiewne, przez co zmniejsza ryzyko kondensacji i tym samym: hamuje powstawanie pleśni na powierzchni mebli. Tkanina wykorzystana do produkcji pokrowców na leżaki ogrodowe to wzmocniony poliester, który charakteryzuje się niewielką wagą. W związku z tym jego rozkładanie i składanie potrwają jedynie chwilę i nie sprawi większych problemów.

W jakich sytuacjach pokrowce na leżaki ogrodowe okażą się przydatne?

oddychające pokrowce ogrodowe
Dobre pokrowce ogrodowe to takie, które wykonane są w oddychających materiałów

Zastosowanie pokrowców na leżak ogrodowe jest bardzo szerokie – przede wszystkim mają one chronić przed osadzaniem się brudu i kurzu na powierzchni mebli. Dzięki temu nie ma potrzeby ich dodatkowego przecierania czy czyszczenia po zdjęciu pokrowca. Tworzywo pokrowców na leżaki ogrodowe doskonale sprawdza się także jako ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Promienie słońca mogą powodować znacznie szybsze blaknięcie tworzywa mebli, a co za tym idzie: ich niszczenie. Aby zachować wysoką estetykę leżaka wystarczy zastosować pokrowce i skutecznie ochronić materiał przed słońcem. Pokrowce chronią także przed wilgocią i deszczem – to jeden z najbardziej powszechnych problemów, który zazwyczaj kończy się pojawianiem pleśni. Zastosowanie odpowiednich, oddychających tkanin sprawia, że wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz, a nasze meble są bezpieczne.

Pokrowce na leżaki ogrodowe stosowane w okresie zimy

Pokrowce na leżaki ogrodowe stosowane są przede wszystkim w okresie zimowym. Dzięki nim możliwe jest skuteczna ochrona mebli przed mrozem oraz śniegiem. Niskie temperatury bardzo często są przyczyną powstawania mikro pęknięć na strukturze mebla. W przypadku zastosowania pokrowców na leżaki ogrodowe ryzyko to zminimalizowane jest praktycznie do zera.

Pokrowce posiadają dodatkowe sznurki ze stoperami, dzięki którym możliwe jest dokładne dopasowanie tkaniny do mebla i jeszcze lepsza ochrona.

zestawy ogrodowe z aluminium wmkiw.pl bayareapowerclub.com