Loading
pokrowce ogrodowe

Pokrowce na krzesła i fotele ogrodowe to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia każdego ogrodu – pozwolą nam nie tylko zachować wysoką estetykę elementów zestawu na długie lata, ale i pozwolić chronić je przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Co warto wiedzieć o pokrowcach? Z jakich materiałów są one tworzone?

Pokrowce na krzesła i fotele ogrodowe – z czego są tworzone?

Pokrowce na krzesła i fotele ogrodowe to idealne rozwiązanie, kiedy nie korzystamy z mebli ogrodowych każdego dnia. Ze względu na ich lekkość zabezpieczenie mebli trwa chwilę i nie sprawia żadnych problemów. Pokrowce na krzesła i fotele ogrodowe tworzone są z opatentowanego tworzywa AeroCover® – jest to tkanina wodoodporna, która jednocześnie ogranicza kondensację i zapobiega powstawaniu pleśni. Lekki i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne poliester RIPSTOP znacząco podnosi bezpieczeństwo naszych mebli.

Przed czym chronią pokrowce na krzesła i fotele ogrodowe?

Pokrowce na krzesła i fotele ogrodowe tworzone są w taki sposób, aby chronić przed szerokim spektrum warunków atmosferycznych. Przede wszystkim pokrowce stanowią ochronę przed brudem i kurzem – dzięki temu po ich ściągnięciu nie ma potrzeby dodatkowego czyszczenia powierzchni foteli czy stołu. Pokrowce na krzesła i fotele ogrodowe zabezpieczają meble również przed wilgocią czy deszczem. To niezwykle istotny aspekt – źle zabezpieczone meble ogrodowe, poddane działaniu wilgoci, bardzo szybko zaczną łapać pleśń. Bardzo ważne jest także chronienie przed nadmiernym promieniowaniem UV. Silne słońce i promienie słoneczne sprawiają, że po krótkim czasie meble ogrodowe mogą zacząć tracić kolor. Dzięki pokrowcom proces ten jest skutecznie zahamowany. W okresie zimowym pokrowce na krzesła i fotele ogrodowe doskonale sprawdzają się jako ochrona przed mrozem i śniegiem.

oddychające pokrowce ogrodowe
Dobre pokrowce ogrodowe to takie, które wykonane są w oddychających materiałów

Co sprawia, że pokrowce na krzesła i fotele ogrodowe są tak skuteczne?

Przede wszystkim wpływa na to ich budowa – zastosowanie innowacyjnych tkanin sprawia, że meble ogrodowe są doskonale chronione przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W celu lepszego dopasowania pokrowca do kształtu mebli producenci zaoferowali nie tylko różnorodne rozmiary, ale i solidne sznurki ze stoperami na końcu, które pozwolą ciasno dopasować tkaninę. Po złożeniu pokrowce na krzesła i fotele ogrodowe możemy schować go do dedykowanego pokrowca, w którym nie będzie zajmował wiele miejsca.