Loading
Jesień w ogrodzie – co pomoże ochronić meble ogrodowe?

Zbliżającą się jesień czuć w powietrzu: chłodniejsze poranki i wieczory są zapowiedzą ogólnych spadków temperatur. To najlepsza pora na to, aby przemyśleć temat ochrony naszych mebli i parasola ogrodowego. Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę? Czy musimy znosić meble do piwnicy czy zajmować nimi miejsce w garażu? Zdecydowanie nie – najskuteczniejsze okażą się pokrowce ogrodowe!

Pokrowiec stworzony z myślą o ochronie

Pokrowce zasadniczo nie są niczym nowym na polskim rynku – można było kupić je już wiele lat temu. Różnica tkwi w materiałach. Dzisiaj topowi producenci proponują nam pokrowce tworzone w oparciu o opatentowane technologie i najwyższej klasy materiały. Jakie?

Pokrowce wykorzystujące technologię AeroCover® to produkty tworzone z tkanin poliestrowych. Taka tkanina jest nie tylko odporna na działanie silnych promieni słonecznych, ale przede wszystkim wody, wilgoci, kurzu, brudu. Dzięki jej zastosowaniu możemy mieć pewność, że nasze meble chronione są w najlepszy sposób. Tkanina poliestrowa posiada zwartą strukturę, przez co jest wysoce odporna na przecieranie, strzępienie czy przerywanie. Dodatkowo zastosowanie odpowiednich substancji ochronnych sprawia, że pod pokrowcem na powierzchni mebla nie tworzy się wilgoć. Zapobiega to powstawaniu pleśni!

Czy zastosowanie pokrowców wpłynie na nasze meble ogrodowe?

Zdecydowanie tak. W okresie jesienno-zimowym pozostawione w ogrodzie meble mogą być narażone na działanie porywistych podmuchów wiatru, jak również na niskie temperatury, mróz, wilgoć. Zastosowanie pokrowców pozwoli na zmniejszenie negatywnych wpływów zmiennych warunków pogodowych, jak również wpłynie na ochronę koloru i struktury mebla. Pokrowce posiadają ściągacze na rogach, aby móc lepiej dopasować je do kształtu mebla.

alfredotavares.com leżaki aluminiowe meble ogrodowe huśtawki metalowe