Loading
Grill poza sezonem – jak o niego dbać?

Grillowanie to jedno z ulubionych zajęć Polaków w okresie późnej wiosny oraz lata. Przyrządzanie jedzenia na świeżym powietrzu zazwyczaj wiąże się z podejmowaniem gości i mile spędzonym czasem. O ile jednak zdajemy sobie sprawę z konieczności dbania o grilla w trakcie sezonu letniego, o tyle często nie wiemy co z nim zrobić, kiedy rozpoczyna się jesień czy zima. O czym musimy pamiętać?

Dokładne czyszczenie

Po ostatnim grillowaniu w sezonie przede wszystkim powinniśmy zadbać o dokładne wyczyszczenie naszego grilla – dokładnie oczyśćmy kratki i rożna, zadbajmy o to, aby w żadnym zakamarku nie ukryły się resztki jedzenia. Koniecznie także zetrzyjmy zaschły tłuszcz. Dopiero po takim czyszczeniu możemy zastanowić się, jak uchronić grilla przed niskimi temperaturami, wilgocią czy śniegiem.

Nowoczesne pokrowce na grille ogrodowe

Najprostszym i najskuteczniejszą metoda na ochronę mebli i grillów ogrodowych jest zastosowanie nowoczesnych pokrowców, oferowanych przez topowych producentów. Pokrowce takie znajdziemy zazwyczaj w ich sklepach internetowych. Często są one rekomendowane jako dodatkowe wyposażenie. Wiele pokrowców dedykowanych jest do konkretnych modeli grillów, ale również kompletów meblowych, parasoli. Pokrowce tworzone są z tkanin z włókien poliestrowych o bardzo ścisłych splotach. Takie tworzywa są odporne na ścieranie, wnikanie wilgoci, brudu, szarpanie, promieniowanie UV. Warto wiedzieć, że najnowsze modele pokrowców uzupełniane są również o technologię AeroCover®, która pozwala na zminimalizowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla.

Dodatkowe wyposażenie pokrowców

Pokrowce na grille ogrodowe wyposażone są w niewielkie ściągacze, których zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtów grilla. Możemy zastosować również worki obciążające, dzięki którym tkanina lepiej przylega do kształtu grilla.

lamari.pl adelewashere.com stół aluminiowy do ogrodu