Loading
Funkcjonalne pokrowce na fotele i sofy w ogrodzie

W poszukiwaniu sprawdzonych rozwiązań i produktów, które przedłużą żywotność naszych mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę na nowoczesne pokrowce na meble ogrodowe. To absolutny niezbędnik, jeśli pragniemy, aby zakupiony przez nas zestaw mebli technorattanowych czy aluminiowych na długo zachował piękny wygląd. Jak wybrać odpowiedni pokrowiec? Czy produkty te różnią się od siebie?

Pokrowiec na meble ogrodowe na wyciągnięcie ręki

Obecnie na poszukiwaniu pokrowców na meble ogrodowe nie spędzimy wiele czasu – wystarczy odwiedzić witrynę topowych producentów mebli: pokrowce sprzedawane są jako funkcjonalne dodatki. Faktem jest, że pokrowce skutecznie chronią nasze meble – szacuje się, że żywotność mebli wydłużana jest dzięki nim o kilka lat! Pokrowce znajdziemy u topowych producentów mebli – są one traktowane jako niezbędny dodatek, dlatego wiele modeli jest dedykowanych pod konkretne modele meblowe. Warto wiedzieć, że pokrowce zamówimy również w sklepach internetowych – to wygodna opcja, szczególnie dla osób, które nie chcą tracić czasu na stanie w kolejkach czy korkach. Zamówiony towar, odpowiednio zabezpieczony, dostanie dostarczony wprost pod nasze drzwi.

Zalety pokrowców ogrodowych

Pokrowce na meble ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych – ten rodzaj włókien jest bardzo gęsty, przez co przede wszystkim chroni powierzchnię mebla przed osiadaniem pyłów, kurzu czy piasku. Druga istotna sprawa to technologia AeroCover® stosowana przez topowych producentów. Ta technologia sprawia, że hamowana jest kondensacja wilgoci, a na powierzchni mebli nie pojawia się pleśń.

Jak dopasować pokrowiec do mebla?

Jeśli na nasz komplet nie ma dedykowanego pokrowca – to nie problem! Konieczne jest porównanie rozmiarów mebli i pokrowców. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że pokrowce posiadają ściągacze na rogach tkaniny, przez co bez trudu dopasujemy go do kształtu mebla.