Loading
Czy warto zainwestować w pokrowiec na parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe są obecnie w modzie – wynika to nie tylko z chęci skutecznego ukrycia się przed silnymi promieniami słonecznymi, ale również z faktu, że obecnie producenci oferują nam parasole wysokiej klasy, zaprojektowane tak, aby cieszyć oczy. Takie urządzenia w ogrodzie to prawdziwe udogodnienie dla użytkowników. Jak zbudowane są nowoczesne parasole? Jak skutecznie chronić je, kiedy nie są użytkowane?

Nowoczesne parasole – poznaj ich zalety

Obecnie parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów oferowanych 10-15 lat temu. Dzisiaj tworzone są one z niezwykle wytrzymałych tkanin poliestrowych, odpornych na ścieranie, wnikanie brudu. Tkanina wykorzystana to stworzenia baldachimu została dodatkowo pokryta poliuretanem, którego zadaniem jest wzmocnienie właściwości wodoodpornych takiego parasola. Stelaż parasoli ogrodowych wykonywane są ze stopów aluminium, odznaczających się lekkością oraz odpornością na odkształcenia. Całość montowana jest na solidnych podstawach, istnieje także możliwość zakopania parasola w ziemi.

To co z pewnością zwraca uwagę to funkcjonalność parasola – jego baldachim może obracać się wokół własnej osi, jak również wychylać po podróżnym kątem. Dzięki temu nie ma potrzeby stałego przestawiania parasola, aby zacienić żądane miejsce.

Jak dbać o parasol poza sezonem?

Aby nasz parasol służył nam przez wiele lat konieczna jest jego ochrona poza sezonem czy też w dłuższych okresach czasu, kiedy nie będzie on użytkowany. Najlepszym rozwiązaniem okażą się dedykowane pokrowce na parasole, wykonane z oddychającego materiału AeroCover®. Tkaniny poliestrowe, z których wykonane są pokrowce, świetnie sprawdzają się w polskich warunkach: chronią parasole, zmniejszają kondensację wilgoci, przez co pod pokrowcem nie tworzy się pleśń. Ściągacze na rogach pozwalają na lepsze dopasowanie pokrowca do parasola.

unixos2.com tomaszkubis.pl stoliki balkonowe