Loading
Chroń parasol i meble ogrodowe jesienią!

Jesienna aura panuje w najlepsze – chłodne poranki i wieczory jednoznacznie wskazują, że lato już za nami. Jesień nie musi jednak oznaczać rezygnacji z korzystania z tarasu. Warto przyjrzeć się propozycjom producentów, którzy co rus prezentują nam interesujące dodatki do ogrodu oraz na tarasy. Co wybrać?

Pokrowce, dzięki którym ochronimy meble ogrodowe i tarasowe

Duża wilgotność, zmienne temperatury, wiele kurzu i pyłu – to tylko niektóre z zagrożeń, jakie czyhają na nasze meble w okresie jesiennym. Najczęściej na zimę decydujemy się na schowanie mebli pod dach lub też do piwnicy – drugie rozwiązanie wymaga od nas jednak sporo dźwigania. Pozostawienie mebli luzem na okres jesieni na tarasie może bardzo negatywnie wpłynąć na strukturę mebla – wilgoć i niskie temperatury mogą bardzo negatywnie wpływać na strukturę mebla.

Rozwiązaniem tego problemu bez wątpienia będą pokrowce na meble ogrodowe oraz parasole. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe stało się uzyskanie tkanin o wysokiej odporności na uszkodzenia oraz działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Tkaniny poliestrowe, wykorzystane do stworzenia pokrowców są wysoce odporne na wnikanie brudu, działanie wilgoci, ścieranie, mechacenie. Zastosowanie technologii AeroCover pozwoliło także na znacznie zahamowanie procesu kondensacji wilgoci na powierzchni mebla, co z kolei przekłada się brak pleśni.

Dla większej wygody użytkowników pokrowców konkretne modele posiadają ściągacze umieszczone na rogach tkaniny. Dzięki nim możliwe jest znacznie lepsze dopasowanie pokrowca do mebla i lepsza jego ochrona.

Co z parasolem ogrodowym?

Nowoczesne parasole ogrodowe są znacznie wytrzymalsze na działanie wilgoci i kurzu, jednak i w ich przypadku warto postawić na dedykowany pokrowiec ogrodowy. Wśród licznych modeli musimy wybrać pokrowiec na parasol z nogą boczną lub tez nogą centralną.